Obsah pro vás

Podcasty & Blog


#01 TRÉMA (1/2): Je tréma dědičná? Proč někdo zvrací a jiný je v pohodě? Patří tohle slovo vůbec do Vašeho slovníku? (blog)

Každý, každý to zná….třesou se Vám ruce. Blbě se Vám dýchá. Máte zarudlý krk, fleky všude po obličeji. Potíte se. Srdce Vám asi brzo vyskočí krkem ven z hlavy. Neustále běháte na záchod.
Přečíst #01 TRÉMA (1/2): Je tréma dědičná? Proč někdo zvrací a jiný je v pohodě? Patří tohle slovo vůbec do Vašeho slovníku? (blog)

#03: JAK SE DOSTAT NA KONFERENCI: Co musíte udělat, abyste přednášeli na konferenci svých snů? Kdekoliv na světě (blog)

Píše se rok 2017 a já předstupuji před 500 lidí v Maďarsku a jdu jim prezentovat o tom, jak se testují dle V modelu auta v Mercedesu. Je mi hrozně špatně a asi budu zvracet. Má první velká konference.
Přečíst #03: JAK SE DOSTAT NA KONFERENCI: Co musíte udělat, abyste přednášeli na konferenci svých snů? Kdekoliv na světě (blog)

#04: MÍT SE RÁD V PRAXI (1/2): Proč jsem se dlouho nenáviděla a jaké jedno základní pravidlo teď dodržuji (blog)

Přiznám se vám, nikdy jsem se neměla ráda. Moje téma bylo vzhled. Do svých pětadvaceti jsem schovávala svoje domnělé šílené špeky do stahovacích kalhotek a vyhýbala se místům, kde bych musela jít do plavek.
Přečíst #04: MÍT SE RÁD V PRAXI (1/2): Proč jsem se dlouho nenáviděla a jaké jedno základní pravidlo teď dodržuji (blog)

#06: STRACH ZE ZESMĚŠNĚNÍ a STRACH Z NERVOZITY: 1. díl o sedmi smrtelných prezentačních scénářích (1/4) (blog)

V druhém podcastu, kde jsme dopodrobna rozebírali trému, jsem zmiňovala statistiku, že lidé by raději zemřeli, než aby něco prezentovali. Pokud ale řeknete, že se bojíte prezentovat, říkáte jenom půlku pravdy. Je to stejné, jako když prohlásíte, že se bojíte žraloků.
Přečíst #06: STRACH ZE ZESMĚŠNĚNÍ a STRACH Z NERVOZITY: 1. díl o sedmi smrtelných prezentačních scénářích (1/4) (blog)

#07: STRACH ZE SELHÁNÍ TECHNOLOGIE a STRACH ZE ZAPOMENUTÍ TEXTU: 2.díl o sedmi smrtelných prezentačních scénářích (2/4) (blog)

Ten paralyzující strach z prezentování žije jen ve vaší hlavě. Tak zní víceméně hlavní myšlenka, která stojí za trémou z veřejného vystupování. Tenhle fakt má jednu velikánskou výhodu. V momentě, kdy strach je jen ve vaší mysli, není mimo vaši kontrolu.
Přečíst #07: STRACH ZE SELHÁNÍ TECHNOLOGIE a STRACH ZE ZAPOMENUTÍ TEXTU: 2.díl o sedmi smrtelných prezentačních scénářích (2/4) (blog)

#08: STRACH Z NÁROČNÉHO PUBLIKA a STRACH Z NEDODRŽENÍ ČASU: 3.díl o sedmi smrtelných prezentačních scénářích (3/4) (blog)

Jedna z prvních rad, které jsem sama dostala, když jsem jela na svou úplně první konferenci byla: „Najdi si v publiku někoho, kdo je víc vystresovaný než Ty, ten Tě uklidní.“ A fakt! Hned celá první řada se děsila, co tahle akční Češka s nimi bude zkoušet.
Přečíst #08: STRACH Z NÁROČNÉHO PUBLIKA a STRACH Z NEDODRŽENÍ ČASU: 3.díl o sedmi smrtelných prezentačních scénářích (3/4) (blog)

#09: STRACH Z NEOČEKÁVANÉ SITUACE: Velké finále! Poslední díl o sedmi smrtelných prezentačních scénářích (4/4) (blog)

Moje vůbec první konference v Maďarsku – stojím vyděšená před publikem, které náhle vstává a všichni odcházejí. Nechápu, co se děje, až po chvilce mi to „docvakává“. Organizátoři spletli v programu konference místnosti dvou přednášek
Přečíst #09: STRACH Z NEOČEKÁVANÉ SITUACE: Velké finále! Poslední díl o sedmi smrtelných prezentačních scénářích (4/4) (blog)

#10: ŠÍLENÉ TRAPASY a ZÁŽITKY Z VELKÝCH PREZENTACÍ: Nahá před Rumunskem a maďarské vyznání lásky (blog)

Ne, dnes to fakt nebude o tom, jak jsem se polila kávou nebo jak mi nešly slidy. Mám za sebou upřímně už tolik prezentací, že tohle beru jako denní rutinu. A kdo byste mě znal, víte, že já se dokážu polít kdekoliv, kdykoliv a čímkoliv.
Přečíst #10: ŠÍLENÉ TRAPASY a ZÁŽITKY Z VELKÝCH PREZENTACÍ: Nahá před Rumunskem a maďarské vyznání lásky (blog)

#12: POKROČILÉ TECHNIKY ONLINE CALLŮ (2/3): Jak si nastavují na schůzce kameru profesionálové? Kdy se do ní dívat, a kdy ne? (blog)

Určitě to znáte. Co firma, to jiný preferovaný „tool“ na online cally. Někde frčí výhradně přes Teams, přítel ve Škodovce se neodlepí od Skypu a já zase mám ráda Zoom. Do Zoomu jsem pronikla před pár lety v mexické firmě, kde jsem dělala manažerku, a tam jsem si na něj brutálně zvykla.
Přečíst #12: POKROČILÉ TECHNIKY ONLINE CALLŮ (2/3): Jak si nastavují na schůzce kameru profesionálové? Kdy se do ní dívat, a kdy ne? (blog)

#13: POKROČILÉ TECHNIKY ONLINE CALLŮ (3/3): Jak Vám gestikulace zachrání schůzku a psaní poznámek ji může podělat (blog)

Víte, co je tzv. syndrom „MAS“? Kromě toho, že jde o velmi vážnou komplikaci revmatických onemocnění, mluvíme zde o syndromu aktivovaných makrofágů. Podle Davida Gradyho jde taky o syndrom bezmyšlenkovitého přijímání pozvánek v kalendáři.
Přečíst #13: POKROČILÉ TECHNIKY ONLINE CALLŮ (3/3): Jak Vám gestikulace zachrání schůzku a psaní poznámek ji může podělat (blog)

#14: TAK NORMÁLNĚ O SEXU: Frekvence (1/3) Jak často je normální spát se svým partnerem/partnerkou? Pocity, když to jeden chce víc a druhý méně (blog)

Sex. Když jsem na LinkedIn napsala, že chci udělat podcast o sexu, jedna má posluchačka reagovala, že jsou témata, o kterých se zkrátka na veřejnosti nemluví. Témata, která by měla zůstat v soukromí. Částečně tento názor chápu, ale zároveň mě to pěkně štve. Jedná se totiž o téma, které řeší všichni a zároveň vlastně nikdo. Nebo nikdo… skoro nikdo o…
Přečíst #14: TAK NORMÁLNĚ O SEXU: Frekvence (1/3) Jak často je normální spát se svým partnerem/partnerkou? Pocity, když to jeden chce víc a druhý méně (blog)

15: TAK NORMÁLNĚ O SEXU: Frekvence (2/3). Statistika nuda je, má však cenné údaje, neklesejme na mysli, v sexu nám to vyčíslí (blog)

Jeden podcast mi na téma sex evidentně časově nestačil, a tak přicházím s dalším. Začneme jednou ověřenou prezentační technikou, která hned v úvodu jakékoliv prezentace chytne maximum pozornosti publika, a to je – statistika.
Přečíst 15: TAK NORMÁLNĚ O SEXU: Frekvence (2/3). Statistika nuda je, má však cenné údaje, neklesejme na mysli, v sexu nám to vyčíslí (blog)

#17: (NE)BÝT BOHATÝ: Jak nevědomky zabijete každou možnost vydělávat víc peněz. (blog)

Peníze. Jsou dobré, nebo špatné? Je potřeba je hromadit, nebo investovat? Kolik vydělává můj partner a kolik já? Jak rozdělit účty? Co je luxus? Můžu si to dovolit? Chci si to dovolit? Proč nevydělávám více? Kolik peněz si zasloužím? Je vydělávání peněz doménou mužů, nebo žen? Peníze hýbou světem a dnes budou hybnou silnou i tohoto podcastu. Do…
Přečíst #17: (NE)BÝT BOHATÝ: Jak nevědomky zabijete každou možnost vydělávat víc peněz. (blog)

#19: 9 ZARUČENÝCH TIPŮ: Už žádná nuda v lockdownu! Už žádný stereotyp! (blog)

Abych se sama z lockdownu nezbláznila, pomáhá mi systém, pravidelnost. Pracuji od 10:00 do 18:00, v 18:00 zavřu notebook a zhruba do 21:00 mám čas pro sebe, který si vyplním některou z níže popsanou aktivitou. Ve 21:00 se sejdeme s přítelem v obýváku a většinou si zapneme hodinový seriál, potom to celé prodiskutujeme a jdeme spát.
Přečíst #19: 9 ZARUČENÝCH TIPŮ: Už žádná nuda v lockdownu! Už žádný stereotyp! (blog)

#20: DŮVĚRA, SEBEDŮVĚRA, SEBEJISTOTA: Jak bezpečně důvěřovat? (blog)

Důvěra je mrcha. Tak schválně, kolikrát jste někomu důvěřovali a on Vás zradil? Kolikrát jste dali své křehké srdce do rukou někoho, komu jste věřili, a on ho v nečekanou chvíli rozdrtil na prach? Ostatně jak radí moudrá přísloví: „Nikdy nikomu nevěř, pamatuj, že i démon byl jednou anděl,“
Přečíst #20: DŮVĚRA, SEBEDŮVĚRA, SEBEJISTOTA: Jak bezpečně důvěřovat? (blog)

#22: JSTE REALISTA A/NEBO VIZIONÁŘ? Osobnostní test roku 2021 (2/4) (blog)

V minulém podcastu, v podcastu č. 21 jsme procentuálně změřili, jestli Vás v práci pohání motor disciplína, nebo motor inspirace. Disciplínu si můžete představit jako takovou fialovou příměs Vaší krve, která Vás tak nějak přirozeně nutí držet sliby, termíny a věci dopředu plánovat.
Přečíst #22: JSTE REALISTA A/NEBO VIZIONÁŘ? Osobnostní test roku 2021 (2/4) (blog)

#26: JAK NĚCO VYSVĚTLIT, ABY TO FAKT KAŽDÝ POCHOPIL?! Dodržujete tato 3 pravidla ve svém týmu? (1/2) (blog)

„Udělejte z nich tým, ale rychle!” Fantazie, tomu říkám SMART zadání jako blázen – konkrétní, jasně měřitelné, dosažitelné, odsouhlasené, realistické a s pevným časovým rámcem. Ale to zvládnu, uklidňovala jsem svou hysterií se zmítající intuici – zvládla jsem už horší věci. To jsem ještě netušila, co mě čeká.
Přečíst #26: JAK NĚCO VYSVĚTLIT, ABY TO FAKT KAŽDÝ POCHOPIL?! Dodržujete tato 3 pravidla ve svém týmu? (1/2) (blog)

#27: JAK NĚCO VYSVĚTLIT, ABY TO FAKT KAŽDÝ POCHOPIL?! Dodržujete tato 3 pravidla ve svém týmu? (2/2) (blog)

V minulém podcastu, v podcastu č.26, jsem Vám odkryla jeden z nejvíc ponižujících okamžiků mého profesního života. Já, koordinátorka 5 „ajťáků“ s naším komunikačním problémem, v jedné místnosti s top managementem a jejich komunikačním problémem.
Přečíst #27: JAK NĚCO VYSVĚTLIT, ABY TO FAKT KAŽDÝ POCHOPIL?! Dodržujete tato 3 pravidla ve svém týmu? (2/2) (blog)

#36: 5 TAJEMSTVÍ HARMONICKÉHO VZTAHU (3/5): Váš partner = Váš trenér (blog)

Zapomeňte na myšlenku, že lidi ve Vašem životě potkáváte náhodou. Svět je jako obrovský radar, který nás neustále v jednom kuse skenuje a detekuje, co se potřebujeme naučit, kde jsme zamrzli, co jsme nepochopili, a dle toho nám posílá do života odpovídající osoby a události,
Přečíst #36: 5 TAJEMSTVÍ HARMONICKÉHO VZTAHU (3/5): Váš partner = Váš trenér (blog)

#50: CO JE TO LÁSKA? (2/4) Řecko, Řím a trojúhelníková teorie lásky (blog)

Kolik druhů partnerské lásky znáš, tolikrát si svého partnera vážíš a tolikrát jsi šťastným člověkem. To neřekl nikdo slavný, to jsem vymyslela já, ale je to dobrý, že jo… Kolik druhů partnerské lásky znáš, tolikrát si svého partnera vážíš a tolikrát jsi šťastným člověkem.
Přečíst #50: CO JE TO LÁSKA? (2/4) Řecko, Řím a trojúhelníková teorie lásky (blog)

#50: CO JE TO LÁSKA? (2/4) Řecko, Řím a trojúhelníková teorie lásky (podcast)

Kolik druhů partnerské lásky znáš, tolikrát si svého partnera vážíš a tolikrát jsi šťastným člověkem. To neřekl nikdo slavný, to jsem vymyslela já, ale je to dobrý, že jo… Kolik druhů partnerské lásky znáš, tolikrát si svého partnera vážíš a tolikrát jsi šťastným člověkem.
Přečíst #50: CO JE TO LÁSKA? (2/4) Řecko, Řím a trojúhelníková teorie lásky (podcast)

#44: JAK JSEM VYHODILA ČLOVĚKA Z TÝMU: Jsem žlutozelená, a proto se mi blbě propouští zaměstnanci z firmy (podcast)

Pracovat sama na sebe v sobě skrývá nekonečné množství možností, výhod, benefitů, ale zároveň i úplně stejné množství výzev a problémů, které jako zaměstnanec prostě neřešíte. Jsem srdcař, vždycky jsem byla a nehodlám na tom nic moc měnit. Jak jsem se ale naučila, v momentě, kdy se Vám byznys rozjede a Vy to už nezvládáte…
Přečíst #44: JAK JSEM VYHODILA ČLOVĚKA Z TÝMU: Jsem žlutozelená, a proto se mi blbě propouští zaměstnanci z firmy (podcast)

#36: 5 TAJEMSTVÍ HARMONICKÉHO VZTAHU (3/5): Váš partner = Váš trenér (podcast)

Zapomeňte na myšlenku, že lidi ve Vašem životě potkáváte náhodou. Svět je jako obrovský radar, který nás neustále v jednom kuse skenuje a detekuje, co se potřebujeme naučit, kde jsme zamrzli, co jsme nepochopili, a dle toho nám posílá do života odpovídající osoby a události, které nás – pomocí emocí jako je vztek, smutek, beznaděj, zoufalost, panika, strach – učí.
Přečíst #36: 5 TAJEMSTVÍ HARMONICKÉHO VZTAHU (3/5): Váš partner = Váš trenér (podcast)

#35: 5 TAJEMSTVÍ HARMONICKÉHO VZTAHU (2/5): Zvládnutí mentální nevěry (podcast)

Jak říká psycholog a psychoterapeut Honza Vojtko: „Takový klasický příklad. Jdete ke kámošce nebo za klukama na pivo a ještě si ani nezujete boty a od prvního momentu začnete na partnera/ku nadávat, začnete ho pomlouvat. Tím nemyslím, když si jednou za čas někde vylejete svůj kyblík, ale když to děláte pravidelně, nevědomky, automaticky prostě nadáváte na svou polovičku.
Přečíst #35: 5 TAJEMSTVÍ HARMONICKÉHO VZTAHU (2/5): Zvládnutí mentální nevěry (podcast)

#34: 5 TAJEMSTVÍ HARMONICKÉHO VZTAHU (1/5): Zvládnutí extrémní reakce (podcast)

Vztahy, ach ty vztahy. Každý chce mít vztah, a když ho má, pořád si na něco stěžuje. Jednou je všechno hrozně moc prima a podruhé stojí všechno za prd. Jednou Vás partner nebo partnerka mile překvapí, jindy Vás jejich reakce totálně šokuje. Je to jako na horské dráze…
Přečíst #34: 5 TAJEMSTVÍ HARMONICKÉHO VZTAHU (1/5): Zvládnutí extrémní reakce (podcast)

#33: POSEDLOST SEBEROZVOJEM: Proč naše generace hltá motivační bláboly? (podcast)

Minulý víkend jsem byla u rodičů v Plzni na zahradě a přijela má skvělá kamarádka Míša, se kterou vždycky máme duchaplné rozhovory, které jdou do hloubky, a to mě hrozně baví. Tak jsme s Míšou začaly na terásce probírat, jak přijít na své poslání na Zemi a jaký je vlastně smysl života. Má milovaná maminka stála v kuchyni, která je hned vedle terasy, chvíli nás poslouchala, pak to nevydržela
Přečíst #33: POSEDLOST SEBEROZVOJEM: Proč naše generace hltá motivační bláboly? (podcast)

#32: O SMRTI: Jak se zbavit strachu ze smrti? (podcast)

Před 3 týdny mi zemřela má milovaná babička. Když byla týden v kómatu, začala jsem ze zoufalosti hledat informace, co se vlastně s člověkem během kómatu děje. Našla jsem plno informací o tom, jak si duše lítá v jiných světech a prozkoumává neprozkoumané. Dokonce jsem četla článek, kdy paní popisovala, jak se jí zdálo, že je na nádherném místě na její vysněné Antarktidě, dívá se na západ slunce a sedí tam celá zmrzlá a omámená tou krásou.
Přečíst #32: O SMRTI: Jak se zbavit strachu ze smrti? (podcast)

#31: PROČ (NE)CHCETE MÍT VÍCE VOLNÉHO ČASU? Příběh o Karlovi (podcast)

Čím víc hledíme do mobilů, tím víc do nás cpou důležitost všímavosti. Čím větší efektivitu po nás požadují naši nadřízení, tím častěji lidé „googlí“ meditační pobyty. Čím víc se rozvíjí fastfoodový průmysl, tím víc článků o zdravé stravě vychází. Žijeme vlastně v hrozně divné době, žijeme v totálním paradoxu. Máme pocit, že náš život neustále zrychluje, máme pocit, že trávíme v práci až moc času, máme pocit, že nás ostatní neustále nutí do vyšších a vyšších výkonů.
Přečíst #31: PROČ (NE)CHCETE MÍT VÍCE VOLNÉHO ČASU? Příběh o Karlovi (podcast)

#30: DETEKTIVKA O BUDDHOVI: 3 životní lekce pro moderní lidi 21. století (podcast)

Miluju sebepoznání a seberozvoj, ale svým způsobem už ho mám po krk. Je to pořád na „jedno brdo“. A tak místo čtení jsem poslední týdny začala pravidelně cvičit podle YouTube videí jógu. Tam na mě mezi těmi všemi ženami na podložkách vykoukl rozhovor s Dalajlamou. Toho člověka prostě musíte milovat. A mě daný krátký dokument nadchnul, Už žádné kecy v kleci od seberozvojových rychlokvašek o motivaci a odvaze, ale myšlenky a životní rady od opravdového osvíceného.
Přečíst #30: DETEKTIVKA O BUDDHOVI: 3 životní lekce pro moderní lidi 21. století (podcast)

#29: STRAVA BEZ LEPKU, BEZ CUKRU A BEZ MLÉKA – JDE TO VŮBEC? (podcast)

Jsem žrout, miluju jídlo. Pro dobrý cheesecake bych vraždila. Vždy jsem o sobě hrdě prohlašovala, že jsem kavárenský a restaurační typ, cítím se tam jako doma. Když jsem byla malá a chtěli jsme jít s rodiči do restaurace, vždy jsem taťku nutila se ještě před vchodem podívat na menu, jestli mají smažák s kroketami a tatarkou. Když neměli, růžová bačkůrka Petrušky Bouškové nešla přes práh. Navíc jsem měla už odmala plechový žaludek – absolutně v klidu jsem na oslavách do sebe tlačila dort a k tomu přikusovala klobásku.
Přečíst #29: STRAVA BEZ LEPKU, BEZ CUKRU A BEZ MLÉKA – JDE TO VŮBEC? (podcast)

#28: SPAM: 3 typy e-mailů, které Vás brzdí v práci i v životě (podcast)

Věděli jste, že až 84 % naší denní dávky e-mailů je SPAM? Nevěříte? Věřte. V dnešním podcastu Vám předvedu módní přehlídku těch nejbídnějších a nejpodlejších spamů ve Vaší schránce, do kterých – a to se vsadím – byste nikdy neřekli, že se jedná o SPAM! Dnes to bude vášnivé, dnes to bude na dřeň, dnes Vás donutím k velkým změnám, které Vám umožní o 100 % lépe hospodařit s časem. Čeká nás až morbidní masakr motorovou pilou ve Vašich e-mailech!
Přečíst #28: SPAM: 3 typy e-mailů, které Vás brzdí v práci i v životě (podcast)

#27: JAK NĚCO VYSVĚTLIT, ABY TO FAKT KAŽDÝ POCHOPIL?! Dodržujete tato 3 pravidla ve svém týmu? (2/2) (podcast)

V minulém podcastu, v podcastu č.26, jsem Vám odkryla jeden z nejvíc ponižujících okamžiků mého profesního života. Já, koordinátorka 5 „ajťáků“ s naším komunikačním problémem, v jedné místnosti s top managementem a jejich komunikačním problémem. Navíc jsem v tomto podcastu odkryla za mě zcela klíčové první pravidlo týmové komunikace, které Vám odkrylo tajemství JAK NĚCO VYSVĚTLIT, ABY TO FAKT KAŽDÝ POCHOPIL?! Jestli jste daný podcast ještě neslyšeli nebo nečetli, tak doufám, že jsem Vás právě teď dostatečně namotivovala si ho ihned po poslechnutí tohoto podcastu pustit, abyste měli komplet celou týmovou komunikaci v malíčku.
Přečíst #27: JAK NĚCO VYSVĚTLIT, ABY TO FAKT KAŽDÝ POCHOPIL?! Dodržujete tato 3 pravidla ve svém týmu? (2/2) (podcast)

#26: JAK NĚCO VYSVĚTLIT, ABY TO FAKT KAŽDÝ POCHOPIL?! Dodržujete tato 3 pravidla ve svém týmu? (1/2) (podcast)

„Udělejte z nich tým, ale rychle!” Fantazie, tomu říkám SMART zadání jako blázen – konkrétní, jasně měřitelné, dosažitelné, odsouhlasené, realistické a s pevným časovým rámcem. Ale to zvládnu, uklidňovala jsem svou hysterií se zmítající intuici – zvládla jsem už horší věci. To jsem ještě netušila, co mě čeká.
Přečíst #26: JAK NĚCO VYSVĚTLIT, ABY TO FAKT KAŽDÝ POCHOPIL?! Dodržujete tato 3 pravidla ve svém týmu? (1/2) (podcast)

#25: DO ZMĚNY NIKOHO NEDONUTÍME, a přesto se o to snažíme (podcast)

Už ani nevím, kdy to začalo. Kdy jsem se začala zajímat o seberozvoj. Proč je to zrovna u mě tak šokující, to pochopíte, když Vám teď zprostředkuji takový malý pohled do minulosti. Celá moje rodina je velmi, velmi technicky zaměřená, všichni vystudovali programování. Já sama jsem v tradici pokračovala na Fakultě aplikovaných věd v Plzni. Jsem žena analytik, nikdy jsem nechápala filozofii, psychologii a nikdy jsem to vlastně ani chápat nechtěla.
Přečíst #25: DO ZMĚNY NIKOHO NEDONUTÍME, a přesto se o to snažíme (podcast)

#24: JSTE VÝSLEDKOMIL, NEBO LIDUMIL? Osobnostní test roku 2021 (4/4) (podcast)

Tak už jdeme do finále a za všechno vážně dík! Možná přijde i kouzelník a pro mě takovým kouzelníkem je právě Lumina Learning, Vy už máte zmapováno skoro všechno. Víte, jestli jste poháněni disciplínou, nebo inspirací. Víte, jestli jste realista, nebo vizionář. Víte, jak moc jste extrovertní a jak moc introvertní. Ale co ještě nevíte, a to je dnešní poslední dílek puzzle do naší skládačky… nevíte, jestli Vaší úchylkou jsou lidi, nebo výsledky, a jak moc toto nastavení ovlivňuje každý Váš den. To vše a mnohem víc v dnešní „hurikánově“ rychlovce.
Přečíst #24: JSTE VÝSLEDKOMIL, NEBO LIDUMIL? Osobnostní test roku 2021 (4/4) (podcast)

#23: Z KOLIKA PROCENT JSTE EXTROVERT A Z KOLIKA INTROVERT? Osobnostní test roku 2021 (3/4) (podcast)

Ach můj bože, slova extroverze a introverze byla už tolikrát všude skloňována. Minimálně na koučincích a prezentacích to slyším pořád dokola: „No jo, ale já prezentovat nikdy nebudu umět tak dobře, já jsem introvert,“ nebo „Já ale nechci prezentovat jako extrovert, budu vypadat jako šašek,“ nebo dokonce jsem slyšela i „Já se v životě nikdy nedokážu pořádně prosadit, jsem totiž introvert.“
Přečíst #23: Z KOLIKA PROCENT JSTE EXTROVERT A Z KOLIKA INTROVERT? Osobnostní test roku 2021 (3/4) (podcast)

#22: JSTE REALISTA A/NEBO VIZIONÁŘ? Osobnostní test roku 2021 (2/4) (podcast)

V minulém podcastu, v podcastu č. 21 jsme procentuálně změřili, jestli Vás v práci pohání motor disciplína, nebo motor inspirace. Disciplínu si můžete představit jako takovou fialovou příměs Vaší krve, která Vás tak nějak přirozeně nutí držet sliby, termíny a věci dopředu plánovat.
Přečíst #22: JSTE REALISTA A/NEBO VIZIONÁŘ? Osobnostní test roku 2021 (2/4) (podcast)

#21: JE VÁŠ MOTOR DISCIPLÍNA, NEBO INSPIRACE? Osobnostní test roku 2021 (1/4) (podcast)

Prezentace a učení lidí jak správně prezentovat mě vždycky bavilo, ale asi před rokem mi došlo, že bych chtěla jít hlouběji, proniknout do samotného fungování lidské podstaty. Pochopit jak a proč funguji já, ale hlavně ukázat lidem jak a proč fungují oni.
Přečíst #21: JE VÁŠ MOTOR DISCIPLÍNA, NEBO INSPIRACE? Osobnostní test roku 2021 (1/4) (podcast)

#15: TAK NORMÁLNĚ O SEXU: Frekvence (2/3). Statistika nuda je, má však cenné údaje, neklesejme na mysli, v sexu nám to vyčíslí (podcast)

Jeden podcast mi na téma sex evidentně časově nestačil, a tak přicházím s dalším. Začneme jednou ověřenou prezentační technikou, která hned v úvodu jakékoliv prezentace chytne maximum pozornosti publika, a to je – statistika.
Přečíst #15: TAK NORMÁLNĚ O SEXU: Frekvence (2/3). Statistika nuda je, má však cenné údaje, neklesejme na mysli, v sexu nám to vyčíslí (podcast)

#14: TAK NORMÁLNĚ O SEXU: Frekvence (1/3) Jak často je normální spát se svým partnerem/partnerkou? Pocity, když to jeden chce víc a druhý méně (podcast)

Sex. Když jsem na LinkedIn napsala, že chci udělat podcast o sexu, jedna má posluchačka reagovala, že jsou témata, o kterých se zkrátka na veřejnosti nemluví. Témata, která by měla zůstat v soukromí.
Přečíst #14: TAK NORMÁLNĚ O SEXU: Frekvence (1/3) Jak často je normální spát se svým partnerem/partnerkou? Pocity, když to jeden chce víc a druhý méně (podcast)

#13: POKROČILÉ TECHNIKY ONLINE CALLŮ (3/3): Jak Vám gestikulace zachrání schůzku a psaní poznámek ji může podělat (podcast)

Víte, co je tzv. syndrom „MAS“? Kromě toho, že jde o velmi vážnou komplikaci revmatických onemocnění, mluvíme zde o syndromu aktivovaných makrofágů. Podle Davida Gradyho jde taky o syndrom bezmyšlenkovitého přijímání pozvánek v kalendáři.
Přečíst #13: POKROČILÉ TECHNIKY ONLINE CALLŮ (3/3): Jak Vám gestikulace zachrání schůzku a psaní poznámek ji může podělat (podcast)

#12: POKROČILÉ TECHNIKY ONLINE CALLŮ (2/3): Jak si nastavují na schůzce kameru profesionálové? Kdy se do ní dívat, a kdy ne? (podcast)

Určitě to znáte. Co firma, to jiný preferovaný „tool“ na online cally. Někde frčí výhradně přes Teams, přítel ve Škodovce se neodlepí od Skypu a já zase mám ráda Zoom. Do Zoomu jsem pronikla před pár lety v mexické firmě, kde jsem dělala manažerku
Přečíst #12: POKROČILÉ TECHNIKY ONLINE CALLŮ (2/3): Jak si nastavují na schůzce kameru profesionálové? Kdy se do ní dívat, a kdy ne? (podcast)

#10: ŠÍLENÉ TRAPASY a ZÁŽITKY Z VELKÝCH PREZENTACÍ: Nahá před Rumunskem a maďarské vyznání lásky (podcast)

Ne, dnes to fakt nebude o tom, jak jsem se polila kávou nebo jak mi nešly slidy. Mám za sebou upřímně už tolik prezentací, že tohle beru jako denní rutinu. A kdo byste mě znal, víte, že já se dokážu polít kdekoliv, kdykoliv a čímkoliv.
Přečíst #10: ŠÍLENÉ TRAPASY a ZÁŽITKY Z VELKÝCH PREZENTACÍ: Nahá před Rumunskem a maďarské vyznání lásky (podcast)

#09: STRACH Z NEOČEKÁVANÉ SITUACE: Velké finále! Poslední díl o sedmi smrtelných prezentačních scénářích (4/4) (podcast)

Moje vůbec první konference v Maďarsku – stojím vyděšená před publikem, které náhle vstává a všichni odcházejí. Nechápu, co se děje, až po chvilce mi to „docvakává“. Organizátoři spletli v programu konference místnosti dvou přednášek
Přečíst #09: STRACH Z NEOČEKÁVANÉ SITUACE: Velké finále! Poslední díl o sedmi smrtelných prezentačních scénářích (4/4) (podcast)

#08: STRACH Z NÁROČNÉHO PUBLIKA a STRACH Z NEDODRŽENÍ ČASU: 3.díl o sedmi smrtelných prezentačních scénářích (3/4) (podcast)

Jedna z prvních rad, které jsem sama dostala, když jsem jela na svou úplně první konferenci byla: „Najdi si v publiku někoho, kdo je víc vystresovaný než Ty, ten Tě uklidní.“ A fakt! Hned celá první řada se děsila, co tahle akční Češka s nimi bude zkoušet.
Přečíst #08: STRACH Z NÁROČNÉHO PUBLIKA a STRACH Z NEDODRŽENÍ ČASU: 3.díl o sedmi smrtelných prezentačních scénářích (3/4) (podcast)
Další podcasty

Video kanál na YouTube