Pět pravidel pro pochopení toho, proč Váš partner chce sex méně, nebo více než Vy, nebo shrnutí podcastu #15 z rychlovlaku: Pokud to má Váš partner jinak, neznamená to, že to má špatně a Vy dobře. Vy to máte dobře pro Vás, on to má dobře pro něj. Nic si neberte osobně, problém není ve Vás. Partnerovo vnímání sexuality vychází z jeho osobního příběhu. Pochopte Vaše jazyky lásky. Udělejte si inventuru své duše a svého příběhu, co pro Vás sex znamená a jak se při něm cítíte. Zamyslete se reálně nad tím, jak moc je pohár Vašeho partnerství naplněn ve 3 pilířích vztahu. Připravte se na pořádnou finální jízdu. Dnes to bude o praktických tipech.

Dnes to bude z praxe. Vnitřně cítím, že toto téma potřebuje uzavřít něčím, co Vy reálně můžete doma říct nebo udělat, abyste se s partnerem vyladili. Ráda bych upozornila, na koho to bude moc, tak tenhle podcast klidně vypněte, poklepejte si na čelo, dejte si dobrou kávu a pusťte si nějaký můj prezentační podcast, protože ani dnes to o prezentacích fakt nebude.

Kdo ale neslyšel moje předešlé dva podcasty (#14 a #15), určitě doporučuju, protože zkrátka bez toho správného nastavení mysli nikdy následujícími praktikami nedocílíte žádaného výsledku.

Jdeme na to.

První rada sexuálních terapeutů zní:
1. O SEXU MLUVTE.
Jak to máte rádi, jak Vám to vyhovuje, nevyhovuje. Preferujete spíš rychlou jízdu, nebo procházku pomalým krokem? Můžete to nějak nakombinovat ke spokojenosti obou? Z čeho máte strach? Měli byste při tom mluvit víc, nebo míň? Věřte mi, tohle Vám hrozně pomůže, protože najednou nebudete proti sobě, ale budete proti potenciálnímu problému. Když jsem tohle téma otevřela s nejbližšími přáteli, muži, jeden si postěžoval: „No jo, jenže kdo se má ve Vás ženských vyznat. Já už raději ani nezačínám, protože nevím, na co moje Kája bude mít zrovna chuť. Jednou je to romantická jízda, jindy vášnivá bleskovka. Stresuje mě to, protože ve finále mi vyčte, že zrovna dneska byla naladěná jinak.“ Jak to vyřešili? Mluví o tom před tím. Kája řekne Pepovi, co by se jí dnes chtělo, Pepa zase řekne, jak je na tom on, a buď se shodnou, nebo zvolí zlatou střední cestu. ?
Jo, já vím, možná si řeknete, že to má daleko od milostných scén v romantických filmech, nebo naopak v pornu, ale taková je realita. A jak říká terapeut Honza Vojtko: „Romantické filmy pro ženy jsou jako porno pro chlapy. Obojí nerealistické a vytvářející zcela mylné představy o sexu. Ani jedno nedoporučuji konzumovat moc často, a když, tak s vědomím, že takhle to v reálu fakt nevypadá.“

Druhá rada sexuálních terapeutů zní:
2. MĚSÍC BEZ SEXU aneb MĚSÍC PODLE GOLFISTY.
Tady se mi zase líbilo přirovnání sexuologa Petra Weisse: „Je to, jako když jde horal, sportovec na túru do Tater a vezme s sebou golfistu z Prahy. Horal uhání, nezapotí se a golfista se snaží, ale dlouho to nevydrží. Jestli chtějí jít spolu na pochod, musí vždycky ten rychlejší zpomalit na tempo toho pomalejšího, jinak je to dlouhodobě neudržitelné.“ Pro ty náruživější z Vás… nezní to moc optimisticky, co?

Řeknu Vám, kde je zakopaný pes. Když horal neustále iniciuje hrátky takovým tím: „Dneska bychom mohli, co?“, „Zlatko, mám chuť…“, ruka sem, ruka tam, po čase si golfista vytvoří odpor k těmto větám a gestům a letí mu hlavou: „Ježíš, zase…“ Četla jsem příběh z poradny, kdy si horal našel milenku a golfista se vyhýbal jakémukoliv styku s horalem, protože mu jeho fyzický dotek způsoboval špatně od žaludku. A to asi nechcete. Proto se doporučuje dát si měsíc pauzu. Co se stane?

Podle všeho ohromná úleva! Golfista si uleví a horal se nemusí namáhat, prostě oba ví, že nic nebude. Tak jednoduché a zároveň kruté to ale není. Terapeuti z intimního spojení doporučují místo sexu se vrátit k intimitě. Jednou z aktivit je třeba Bossy masáž, když se střídavě navzájem masírujete, ale s tím, že k sexu nesmí dojít. Zkrátka si opět k sobě hledáte cestu přes intimitu.

Komu to přijde moc radikální, můžete zkusit měsíc bez kontroly, tedy měsíc bez proaktivity, kdy necháte všechno na tom druhém. Berte tento měsíc jako experiment, kdy pozorujete sami sebe a Vašeho partnera. Pozorujte, jak často to doopravdy potřebujete, zda pomáhá, když zařadíte nějakou jinou aktivitu do svého režimu (tím nemyslím teda milence nebo milenku). ? A po měsíci si to můžete vyhodnotit.

Třetí rada sexuálních terapeutů zní:
3. NE NA VŠECHNO MUSÍTE BÝT DVA.
Pokud přijde den, kdy Vy máte chuť a partner ne, nemusíte v této situaci zůstat závislý pouze na něm. Řeknu to narovinu, muž se může někam zavřít s pornem a žena si udělá sama romantický večer s nějakou hračkou. Zde je ale velmi důležitý absolutní respekt golfisty k tomu, že horal si pomohl sám. Žádné výčitky. Naopak golfista by měl být rád, že horal našel částečně řešení celé situace, a to vylézt si čas od času na Velkou Fatru prostě sám, bez toho, aby nutil Golfistu.

Terapeuti z intimního splynutí zde navrhují ještě jinou taktiku, a to, pokud Golfista v daný moment nemá náladu, nemusí říct prosté: „Ne,“, může říct: „Ne, ale…
Kouzelné „ale“ Vám může změnit atmosféru celé situace! „Ne, ale co můžeme dělat spolu jiného…“
Odvážnější mohou dokonce navrhnout, že při výstupu horala budou vedle něj a budou se s ním tzv. tulit. No, já vím, já vím, zní to šíleně, nikdo, koho znám, to nezkoušel, ale tak zní jeden z tipů.

Já Vám ze srdce děkuji, že mé podcasty posloucháte, že podle všeho Vás i baví moje myšlenkové odbočky od prezentací k normálním tématům, o kterých se moc normálně nemluví. Budu se na Vás moc těšit příště, kdy se podíváme na to, proč nevyděláváte tolik, kolik byste chtěli.

Znáte někoho, komu by tyto články a podcasty mohly pomoci? Kdo by v nich našel inspiraci?
Sdílejte je prosím se svými kolegy, přáteli, s rodinou. Zároveň budu ze srdce vděčná za reakce, jak se vám dnešní podcast líbil, jakou jednu větu nebo myšlenku si odnášíte právě a zrovna vy.

Zároveň budu ze srdce vděčná za reakce, jak se vám dnešní podcast líbil, jakou jednu větu nebo myšlenku si odnášíte právě a zrovna vy.

Gratuluji vám! Jste u posledního odstavce, skvělá práce! Jestli ještě nejsme v kontaktu, tak určitě si mě najděte na jakékoliv síti, kterou používáte, LinkedInFacebookInstagram, kde denně sdílím inspiraci a kousek sebe. Zároveň každé úterý dopoledne posílám svým odběratelům newsletterů, nálož tipů a triků do emailu. A v neposlední řadě, jestli by vás zajímalo, jak odprezentovat cokoliv úspěšně díky těm správným gestům, je tady pro vás můj unikátní online kurz.