Abych se sama z lockdownu nezbláznila, pomáhá mi systém, pravidelnost. Pracuji od 10:00 do 18:00, v 18:00 zavřu notebook a zhruba do 21:00 mám čas pro sebe, který si vyplním některou z níže popsanou aktivitou. Ve 21:00 se sejdeme s přítelem v obýváku a většinou si zapneme hodinový seriál, potom to celé prodiskutujeme a jdeme spát. O víkendech máme jeden záchytný bod, bez kterého by náš víkend nebyl víkendem. Připravte se na smršť tipů, jak rozbít stereotyp Vašeho týdne.

Pétin tip č. 1 na víkend venku:
VYCHÁZKA – Ano, to je nás styčný bod víkendu. S přítelem jsme nikdy nebyli procházkoví, pro nás i 60minutová chůze v kuse byl „mordor“. Nebavilo nás to, ale korona nás donutila přehodnotit využití našich čistých pohorek v botníku. Teď jsme často i 4 až 6 hodin venku. Super na tom je, že se vyvětráme a konverzace plyne úplně jinak než doma. Když to na bytě vypadá, že už nemáme o čem, venku jako by najednou existovalo tisíc témat, které jsme ještě neprobrali, a to mě na tom baví. Za mě doporučuji Průhonický park (kupte si na jejich webu online vstupenku za 70 Kč pro dospělého a máte půl roku na využití), kouzelný je Kunratický les nebo Klánovický les. U Plzně nás oslovily Brdy. Dobrý tip navíc, ačkoliv to zní trošku praštěně, my vždycky po výletu, kdy máme boty totálně od bahna, jedeme do samočistící automyčky a tam si za 50 Kč omyjeme oba boty, a pak tedy většinou i auto. ?

Pétin tip č. 2 na víkend venku:
BUŘTY – Tohle nás naučili v zimě moji rodiče a je to totální bomba. Naši teda nadšeně opékají každý víkend a mamka mi říkala, že když jdou v týdnu na procházku, tak monitorují ohniště po celém okolí a zadávají si je do mapy. To dělat nemusíte, ale jinak to Vaší procházku nádherně obzvláštní! Příprava je velice jednoduchá, do batohu si stačí dát dříví, noviny, zápalky, Pepo podpalovač, buřty, nůž, příbory, talíře, hořčici, chleba, papírové ubrousky, do ruky chytněte vidlice na opékání, a vyrazte. Já vím, zní to složitě, ale fakt to stojí za to!

Pétin tip č. 3 doma po práci na gauči:
FILMY A KNIHY – Stalo se to, čemu jsem se dlouho bránila, protože jsem se bála, že si vypěstuji závislost, ale jsem na Netflixu! A tak pár tipů ode mě. Totální romantické oddechovky bez nutnosti přemýšlet pro mě byly Emily v Paříži a Bridgertonovi. Na to chlapi nekoukejte, to je výhradně pro ženy. Svým vtipným a totálně originálním pojetím mě dostaly Zpátky do školy (z roku 2009) a Dobré místo (z loňského roku). Obojí má stopáž lehce přes 20 minut, takže za mě geniální. S přítelem jsme potom zvládli Dámský GambitPeaky BlindersMělas to vědět a teď jsme přesedlali na něco více vzdělávacího a méně krvavého a určitě za nás veliké doporučení V Billově mozku: Dekódování Billa Gatese (3 díly po hodině) a Máme jasno (každý díl opět na 20 minut a to extrémně baví mě) – velmi zábavně zde vysvětlují třeba funkci mysli, snů, úzkosti, všímavosti.
Snažíme se i víc číst, takže místo seriálu si občas vedle sebe lehneme a čteme si. Tedy občas, zatím se to stalo jednou a bylo to moc prima, tak snad se četnost zvýší! Přítel propadl knize Blackout, na mě čeká Muž, který chtěl být šťastnýPohádka o ztracené krajiněAtomové návyky a Mudrc, surfař a byznysmenka.

Pétin tip č. 4 doma po práci u stolu:
KRESLÍM
 – Můj dětský sen bylo stát se malířkou a v podstatě celé gymnázium jsem pravidelně docházela na hodiny malby. Sen se rozplynul, hobby zmizelo z priorit, ale s koronou se zase objevilo. Koupila jsem si Malujeme podle čísel, k vybarvování si vždy zapnu nějaký podcast nebo jen meditační hudbu, vypnu mozek a kreslím si. Protože jsem na podobné téma napsala i newsletter, jedna odběratelka mi reagovala a doporučila mi „zentangle animals“ – a napsala mi k tomu: „V sobotu jsem podle video návodu nakreslila sovu, a i když jsem na tohle fakt levá, tak je pěkná.“ ?

Pétin tip č. 5 doma po práci u stolu:
SKLÁDÁM PUZZLE
 –  Tak schválně, kdo si z Vás doma před koronou skládal jen tak puzzle? No, já rozhodně ne! Ale teď mě to chytlo, osobně jsem se zamilovala do dřevěných Unidragon, které jsem si objednala ze Švédska. To je opravdu masterpiece!

Pétin tip č. 6 doma po práci kdekoliv s partnerem:
HRY
 – Nezapomenu dva večery, kdy jsem nejprve zruinovala já přítele, a potom on mě při Monopolech! Náš vztah to rozhodně zase posunulo o kus dál. ? Často si to rozdáme v Krycích jménech Duet a nejednou jsme rozbořili stereotyp i úplně jednoduchými loděmi nebo piškvorkami. Jednou jsem partnera při víně uvrtala i do Smysluplných rozhovorů, a to bych osobně doporučila všem párům. Různé hry ale můžete hrát i online! Kamarádi mi doporučili Krycí jména pro skupiny online, stačí zadat www.codenames.game a vybrat český jazyk. Nebo Bang! Online, ten najdete na adrese www.bang.danajanoskova.sk. Pro vyzkoušení něčeho nového v sexu, mrkněte na www.loveee/app/cz. 

Pétin tip č. 7 doma po práci v prostoru:
CVIČENÍ 
– Je mi jasné, že to do Vás hrnou všichni horem dolem, ale zde pár tipů ode mě a mých sledujících. Jestli se chcete opravdu vypracovat, tak pro ženy doporučuji si nakombinovat několik 10minutových videí od Blogpilates. Jedna posluchačka mi doporučovala Sharona’s Hill. Já osobně nedám dopustit na Fitfab Strong, kde jsou cvičení většinou na 30 minut a máte široký výběr náročnosti. Určitě zkuste cvíčo Coffee YogaDance Strong a Yoga Strong.
Coffee Yogu jsem jeden večer dokonce cvičila s přítelem. Pohled, když hokejista dělá poprvé psa hlavou dolů, je k nezaplacení! Od té doby jsem ho do toho už nikdy nenamotivovala, ale ten večer stál rozhodně za to. 

Pétin tip č. 8 doma po práci v kuchyni:
VAŘENÍ 
– Teď je ta nejlepší doba doma experimentovat. Včera jsem dostala tip na recepty na Rohlíku, my jsme si mlaskali nad kuřecím burritem nebo nad tvarohovým koláčem, ale slyšela jsem z více zdrojů, že recepty na Rohlíku jsou fantastické. Tak co takhle zkusit konečně sushi, slovenské halušky nebo namíchat koktejl? Já osobně teď frčím z jistých zdravotních důvodů zdravě, tak mohu dát ruku do ohně za sladkosti na adrese www.mariajurkova.cz nebo na Facebooku skupina Svůj Smysl, kterou vede moje podnikavá sestřička. A ačkoliv jsem její zdravý životní styl nikdy nechápala, teď nadšeně vařím její recepty, protože jsou jediné fakt dobré, co jsem kde našla. A tím fakt dobré myslím to, že chutnají i mému slovenskému příteli! 

Pétin tip č. 9 doma po práci u stolu:
SNĚTE
 – Napište si svých 100 snů a cílů, kterých chcete dosáhnout. Sepište si: co byste chtěli vlastnit, co byste chtěli zažít a co byste chtěli ovládnout (např. jazyk, dovednost, sport). Vyberte si 5 věcí a ke každé z nich si napište první pidiminikrok, který můžete učinit už zítra, abyste se k němu posunuli. Přítel si jich za den sepsal 120 a já nestačila zírat! Sama jsem jich vypotila 50 a dál nevěděla, každopádně Vás to perfektně namotivuje a je to skvělý nakopávač.

Podcast ukončím slovy mé jedné posluchačky: „Takže, kdo kňučí, že se nudí, tak se prostě nudit chce ? Do covidu jsem ani nekreslila, ani necvičila, ani se nevzdělávala, a jak to pěkně jde.“

Znáte někoho, komu by tyto články a podcasty mohly pomoci? Kdo by v nich našel inspiraci?
Sdílejte je prosím se svými partnery, kolegy nebo přáteli. Zároveň budu ze srdce vděčná za reakce, jak se vám dnešní podcast líbil, jakou jednu větu nebo myšlenku si odnášíte právě a zrovna vy.

Gratuluji vám! Jste u posledního odstavce, skvělá práce! Jestli ještě nejsme v kontaktu, tak určitě si mě najděte na jakékoliv síti, kterou používáte, LinkedInFacebookInstagram, kde denně sdílím inspiraci a kousek sebe. Zároveň každé úterý dopoledne posílám svým odběratelům newsletterů, nálož tipů a triků do emailu. A v neposlední řadě, jestli by vás zajímalo, jak odprezentovat cokoliv úspěšně díky těm správným gestům, je tady pro vás můj unikátní online kurz.