Každou minutu se pošle přes 203 milionů e-mailů. Mluví se normálně o e-mailech? Jasně, jsou běžnou součástí našeho života! Najdete plno zajímavých článků třeba o tom, jak e-maily třídit nebo si nastavit „out of office“.
Každou minutu dá 28 milionu lidí někomu like na Facebooku. Mluví se tak normálně o Facebooku? No jéžiš, existuje plno expertů, kteří Vám poradí, jak nastavit správně úspěšnou kampaň.
Každou minutu má 1,5 milionu lidí orgasmus. Mluví se tak normálně o sexu nebo dokonce o orgasmu? Vsadím se, že to maximálně opatrně naťuknete přímo s partnerkou nebo partnerem doma u vína, a když to nepomůže, svěříte se nejbližší kamarádce či kamarádovi. Tím končíte. Je to totiž tabu. Tabu, které všichni dělají a nikdo o tom nemluví… Ale jak říká sexuolog Petr Weiss: „Informace o ženském orgasmu by se měly učit snad už na základní škole! Aby muži hned od začátku tušili, jak na ženy, a ženy věděly, jak na sebe.“ ?

Proto jsem celý tento podcast věnovala ženskému orgasmu. Protože je to natolik zajímavé a kontroverzní téma, o kterém se nemluví, ale přitom ovlivňuje náš život, že si prostě zaslouží naši pozornost.

Ne, nejsem sexuolog ani psycholog a vím, tohle není má doména. Nebo, není to má business doména, tou jsou prezentace a komunikace Lumina Learning. Ale… je to má lidská doména, jsem přeci žena a tohle téma se tedy týká i mě. A jsem natolik drzá žena, že jsem sebrala všechnu odvahu, řekla dalším zajímavým drzým ženám kolem mě, že plánuji podcast o ženském orgasmu, a poprosila je, aby se mi svěřily, jak fungují ony. K mému ohromnému překvapení skoro všechny velmi otevřeně odpověděly. Já si k tomu našla ještě pár statistik a najednou to vše do sebe zapadlo. Vezmeme to pěkně od začátku.

Jak na ženě poznáte, že by dnes chtěla sex?
Jednoduše, pokud s ní náhle večer nezalomcuje vášnivá touha a neskočí na Vás… žena – od pravěku opečovávatelka – Vám to dává vědět hned od rána. Sem tam Vás pohladí, obejme, dá Vám delší pusu než obvykle, ujede jí trošku delší sexy pohled nebo provokativní hláška s erotickým podtextem. Žena tedy připravuje atmosféru.

Proč žena potřebuje předehru?
Vědcům doteď není jasné, zda existují orgasmy dvojího typu, nebo pouze jednoho typu. Jedni tvrdí, že my ženy máme orgasmus buď vnější, nebo vnitřní (podle toho, kde jsme vzrušovány). Jiní tvrdí, že je to komplexní záležitost a že je v podstatě orgasmus jako orgasmus. Kvalita a intenzita je stejná. Klíčové ale je, že hlavním zdrojem orgasmu pro více jak 70 % žen je vnější stimulace! Aháá, takže proto ta předehra! Jednoduše, když na to jenom vlítnete bez čehokoliv kolem – před tím nebo při tom – možnost, že Vaše partnerka dosáhne orgasmu, je téměř nulová.

Jaké má žena erotogenní zóny?
Jak říká Radim Uzel: „Další důležitá věc je, ženská citlivost erotogenních zón je větší než citlivost mužská, a zároveň není tak výrazně specifická – neomezuje se tedy jen na úzce vymezené genitální oblasti.“ Chlapi, Vy jste prostě predátoři, jste odpradávna zvyklí zaútočit na jedno konkrétní místo. My ženy jsme v tomhle ale komplikovanější. Má kamarádka Eliška mi na to napsala: „Jednou jsem Davidovi vyjmenovala všechna místa, kde mě vzrušuje, když se mě dotýká, a že jich nebylo málo. Holky, tak překvapeného chlapa jsem ještě neviděla.“ Není nic jednoduššího než se na to partnerky zeptat, a potom tedy překvapeně poslouchat.

A teď má nejoblíbenější pasáž. Statistiky a české ženy. Za mě absolutně nejdůležitější uvědomění.

1. Mužům stačí k vyvrcholení 2–3 minuty pohlavní stimulace.
2. Žena potřebuje  – a teď se podržte – 20 až 30 minut!

A pohlavní stimulací je myšlena převážně vnější stimulace nebo vnitřní v kombinaci s vnější.

Jdeme dál se statistikami od pana Weisse:
Ze 100 českých žen asi 8–12 krásek nikdy nedosáhne orgasmu, jednoduše tu nějak zdravotně chybí vrozená vlastnost orgasmus mít. Zbylých, zaokrouhleme to na 90 žen ze 100, je schopno orgasmu dosáhnout. Pozor, být něčeho schopna ještě neznamená, že to tuto schopnost ovládají.
Tedy další zajímavý fakt. Z těchto 90 bohyní lásky pouze 5 dosahuje orgasmu se svým partnerem pravidelně. Zbylých 85 žen z těchto 90 popisují problémy s dosahováním orgasmu, některé si při sexu potřebují dopomoci nějakou stimulační hračkou, jiné dokonce nejsou schopné vyvrcholit při sexu vůbec, potřebují na to být samy se sebou.

Co z toho vyplývá? Muži, pokud si přejete, aby žena vystřelila na měsíc při hrátkách s Vámi, musíte se jí věnovat komplexně. Vnější stimulace je základ. A bohužel, poměrně dlouho. Půl hodinky není málo. Zároveň, pokud to ženě nejde, neberte to jako vlastní selhání, protože není! Absolutní většina ze všech dotazovaných potvrdila, že si sex užijí i bez vyvrcholení. Je pro ně důležitá blízkost, intimita, ten samotný akt. Jako žena Vám mohu potvrdit, my to fakt máme jinak, chlapi.

Ale ačkoliv ženy obecně orgasmus nepotřebují k životu, 73 žen z těchto 100 jej občas před svými muži předvádí a 5 žen z těchto 100 jej simuluje pokaždé, aniž by partner pojal podezření. Důvody?
Nejčastěji ženy v dotazníku uváděly věty:
1. „Abych to měla rychle za sebou.“
2. „Abych potěšila partnera.“

Teď je otázkou, jestli si za to nemůžeme samy. Tím myslím to, že muži se cítí zklamáni, když při sexu nedosáhne orgasmu i jejich partnerka. Tím, že orgasmus my ženy předvádíme, vzbuzujeme ve Vás, chlapech, přesvědčení, že je pro nás orgasmus důležitý. Na druhou stranu jej simulujeme právě proto, abych se nemusely dívat na ty Vaše zklamané obličeje. Protože ačkoliv jsme Vám již několikrát řekli, že orgasmus pro nás není důležitý, Vy to jaksi nechápete, a tak to raději předvedeme, abyste byli šťastní.

Drazí posluchači a čtenáři, prosím, milujte se a mluvte spolu o sexu, mluvte spolu o tom, jak to máte rádi a jaké jsou rozdíly mezi sexualitou muže a ženy, už jen z toho důvodu, abych nemusela nahrávat další podobný podcast. ? Podcast od obyčejné holky, která mluví tak normálně o sexu. Já doufám, že jsem tímto podcastem pomohla alespoň jednomu páru se navzájem lépe pochopit a alespoň jednomu páru rozproudit tu komunikaci mezi sebou.

Tímto minimálně na nějakou dobu s tématem sexu končím a přesunu se zase na jiná zajímavá témata. Ale pokud Vás tohle téma zajímá, poslechněte si podcast #14#15#16. Já Vám moc děkuji, že jste doposlouchali až sem.

Znáte někoho, komu by tyto články a podcasty mohly pomoci? Kdo by v nich našel inspiraci?
Sdílejte je prosím se svými partnery, kolegy nebo přáteli. Zároveň budu ze srdce vděčná za reakce, jak se vám dnešní podcast líbil, jakou jednu větu nebo myšlenku si odnášíte právě a zrovna vy.

Gratuluji vám! Jste u posledního odstavce, skvělá práce! Jestli ještě nejsme v kontaktu, tak určitě si mě najděte na jakékoliv síti, kterou používáte, LinkedInFacebookInstagram, kde denně sdílím inspiraci a kousek sebe. Zároveň každé úterý dopoledne posílám svým odběratelům newsletterů, nálož tipů a triků do emailu. A v neposlední řadě, jestli by vás zajímalo, jak odprezentovat cokoliv úspěšně díky těm správným gestům, je tady pro vás můj unikátní online kurz.