Jeden podcast mi na téma sex evidentně časově nestačil, a tak přicházím s dalším. Začneme jednou ověřenou prezentační technikou, která hned v úvodu jakékoliv prezentace chytne maximum pozornosti publika, a to je – statistika.

Až 74 % žen dává přednost jídlu před sexem. Za mě, amen, při cheesecaku se nezapotíte, cheesecake jíte tak rychle, jak chcete Vy, a když ho nesníte, nebo si naopak přidáte, nemusíte to s cheesecakem nijak víc probírat. Každá 20. žena neměla někdy sex střízlivá. Já se upřímně divím tomu číslu. Kdybych si měla tipnout, tak bych řekla, že snad každá žena měla někdy sex lehce ovíněná, ale evidentně mám kolem sebe málo kamarádek abstinentek. A poslední fakt, který mě pobavil, až 84 % žen poskytne občas partnerovi sex jako úplatek za pomoc v domácnosti. No, bez komentáře. ?

V minulém podcastu, v podcastu #14, jsme rozebírali, z jakého důvodu vůbec tyto speciální podcasty dělám, jaká frekvence sexu je ideální a co za pocity prožívá partner, který je do sexu nucen, nebo naopak je hlavním iniciátorem všech intimních hrátek. Pokud jste ještě neslyšeli daný podcast nebo nečetli článek k němu napsaný, ze srdce Vám to doporučuji, protože je nejlepší nejdříve danou problematiku pochopit a až potom s ní nějak pracovat. Protože dnes s vyladěním frekvence budeme pracovat.

Opět bych ráda zdůraznila, že nejsem žádný sexuální expert nebo terapeut. Jsem jen obyčejná holka, která by ráda o normálních věcech mluvila normálně. Tedy ne vulgárně, ani se při tom pochechtávat jako patnácka. Všechny tipy, které tu budu sdílet, mě zaujaly při poslechu různých podcastů a při debatách s různými ženami kolem mě, které jsem kvůli těmto podcastům vyzpovídala.

My moudré hlavy ? jsme daly do kupy několik rad, tipů a triků, jak se pokusit tohle téma, tedy frekvence sexu v páru, kde každý to chce jinak, vyladit ke spokojenosti obou. A ne, nebudu si tady hrát na rozumbradu, co ví všechno – takže uchopím téma, které je kolem mě mezi ženami kupodivu nejčastější a kterým jsem si sama před pár lety prošla s expřítelem. Tedy budeme se na frekvenci sexu v páru dívat z pohledu člověka, který je náruživější než jeho partner. Jo a dále budu říkat partner – pro chlapy, kteří poslouchají, dosaďte si tam slovo partnerka – tipy jsou obecné a platí pro všechny kombinace párů.

Prima, dost povídání, jdeme do praxe:

Pět pravidel pro pochopení, jak být spokojeně uspokojení ?
1. KAŽDÝ TO MÁ JINAK.
Pokud to má Váš partner jinak, neznamená to, že to má špatně a Vy dobře.

Pokud Vy byste na to rádi hupsli každý den a Váš partner jednou za měsíc, neznamená to, že Vy jste normální a on je divný. Jen to máte každý jinak. Tečka. Absolutně nemá cenu si tady navzájem něco vyčítat, tento fakt musíte jen přijmout a nehodnotit.

2. NEBERTE SI NIC OSOBNĚ.
Každý člověk je egoista, a proto si zcela logicky myslí, že vše, co se děje, je kvůli němu. Ženy, říkejme pro účel tohoto podcastu „milovnice“, se mi svěřovaly: „Mám pocit, že mě nemiluje tolik jako já jeho, asi nejsem dostatečně sexy, možná dělám něco špatně v posteli, nejsem dost taková a maková, podle mě ho už nevzrušuju.“ Blbost. Není to o Vás, je to o partnerovi. Důvodů může být plno. Partner má jinou rodinnou výchovu. Sex byl vnímán u nich doma jako tabu nebo jako něco špatného, o čem se nemluví a nedělá se to, partner má špatnou zkušenost z minulých vztahů, sexuální aktivita je u něj na hodnotovém žebříčku jinde než na tom Vašem, má jiný jazyk lásky (doporučuji přečíst knihu Pět jazyků lásky, může Vám zachránit život) a tak dále, a tak dále. Stojí za to o tom mluvit. Poznejte navzájem Vaše příběhy. Jak a proč se cítíte v nynějším vztahu?

3. POCHOPTE JEHO JAZYK LÁSKY.
Tohle mi přijde úplně klíčové v jakémkoliv vztahu. Strašně moc Vám pomůže, když uvidíte partnerovy signály vyznání lásky tam, kde opravdu jsou, ne tam, kde byste je rádi měli. Dle Garyho Chapmana existuje 5 jazyků lásky:
3.1. slova ujištění – druhý slovy oceňuje Vaší hodnotu (pochválí Vás, řekne Vám, že Vás má rád…)
3.2. pozornost – je s Vámi, naslouchá Vám, empaticky se dokáže nacítit, obejmout…
3.3. dary – kupuje Vám dárky, maličkosti, hmotné věci
3.4. skutky a služby – pomůže Vám, patří sem úklid domácnosti, oprava auta, zkrátka jakákoliv praktická činnost
3.5. fyzický kontakt – dotyky, sex, líbání, objetí

Vygooglila jsem daný test na internetu a rozeslala ho několika párům kolem mě. Výsledky byly různé, ale co mě moc nepřekvapilo, ženy milovnice měly jazyk fyzický kontakt a jejich muži měli jiný. Nejvíc mě pobavila spontánní reakce kamarádky Adély: „Počkej, takže když on mi vynese koš a vyklidí myčku, tak já si to mám přeložit, jako kdyby se se mnou pomiloval? To snad nemyslíš vážně.“ No, bohužel jo. Její partner jí bezmezně miluje a je schopen pro ni vynášet ten koš klidně 3krát týdně, zatímco ona kupuje sexy prádlo. Nebo naopak, partnerka Vám uvaří dokonalou svíčkovou a pak se svalí unaveně do postele, protože ona Vám již svou lásku dokázala, zatímco Vy byste ještě skotačil.

4. CO PRO VÁS SEX ZNAMENÁ A PROČ HO DĚLÁTE?
Jak se při něm / po něm cítíte?
S těmito otázkami přišla jedna má kamarádka od své koučky. Začali jsme to tedy rozebírat. Aneta se při něm cítila žensky a Simona se cítila uvolněná, submisivní. Bylo vážně nesmírně zajímavé sledovat, jak to pro každého znamená něco jiného, a pak jsme šli ještě víc do hloubky, jak se Aneta může cítit víc žensky normálně, jaké aktivity by pro sebe mohla dělat, aby k tomu nepotřebovala sex. Stejně tak Simona, co změnit ve svém životě, aby se cítila víc uvolněná a bez kontroly nad vším v každodennosti, nejenom v posteli. Nutno podotknout, obě jsou vysoce vytížené manažerky, které v práci dost frčí na mužské energii.

5. TŘI PILÍŘE VZTAHU.
No jasně, není to jenom o sexu, a kdyby bylo, tak do kupy je to asi dost žalostný vztah. Já na jedné přednášce kdysi dávno slyšela krásnou teorii, která mě provází každým vztahem.

Na partnera (nebo partnerku) byste se měli podívat jako na:
5.1. Přítele
 – Jaký je kamarád? Můžete se mu se vším svěřit? Je to v podstatě Váš nejlepší přítel? Důvěřujete mu? Jak mi jednou řekla mamka: „Najdi si takového chlapa, se kterým můžeš diskutovat – vše ostatní se na stará kolena vypaří, ale je potřeba, abyste si nad vínkem vždycky dokázali pokecat.“
5.2. Rodiče – Jaký Váš partner jednou bude (nebo je) rodič? Jaký má vztah k dětem? Je zodpovědný, spolehlivý, hravý…?
5.3Milence – Rozumíte si v sexu? Líbí se Vám sex s ním (když už na něj dojde)? Voní Vám? Je tam ta chemie?

Proč otevírám toto téma – už několikrát jsem viděla, jak se lidi zaměřili pouze na pilíř „Milenec“, to byl hlavní problém, proto se s ním musí rozvést nebo rozejít a jaksi zapomněli na další dva pilíře. Jasně, nikdy nic nemůže být perfektní, ale stojí za zamyšlení, z kolika třetin je Vaše sklenice plná, nebo prázdná.

Přiznám se Vám, že vůbec netuším, jak na tyto podcasty budete reagovat, ale budu se zde držet pravidla, které si opakuji před každou svou přednáškou nebo prezentací: „Kdyby to mělo pomoci jen jednomu člověku, tak to má smysl.“ Příště se podíváme na poslední 4 praktické tipy, co říkat nebo dělat, abyste byli těmi dokonalými spokojenými milenci.

Znáte někoho, komu by tyto články a podcasty mohly pomoci? Kdo by v nich našel inspiraci?
Sdílejte je prosím se svými kolegy, přáteli, s rodinou. Zároveň budu ze srdce vděčná za reakce, jak se vám dnešní podcast líbil, jakou jednu větu nebo myšlenku si odnášíte právě a zrovna vy.

Zároveň budu ze srdce vděčná za reakce, jak se vám dnešní podcast líbil, jakou jednu větu nebo myšlenku si odnášíte právě a zrovna vy.

Gratuluji vám! Jste u posledního odstavce, skvělá práce! Jestli ještě nejsme v kontaktu, tak určitě si mě najděte na jakékoliv síti, kterou používáte, LinkedInFacebookInstagram, kde denně sdílím inspiraci a kousek sebe. Zároveň každé úterý dopoledne posílám svým odběratelům newsletterů, nálož tipů a triků do emailu. A v neposlední řadě, jestli by vás zajímalo, jak odprezentovat cokoliv úspěšně díky těm správným gestům, je tady pro vás můj unikátní online kurz.